Trudny dojazd z osiedla Nad Wisłą do Centrum Onkologii

ka
11.01.2010
A A A Drukuj
Mieszkańcy osiedla Nad Wisłą żalą się na nowe zasady kursowania linii nr 70 - autobusy z ich pętli za rzadko dojeżdżają do Centrum Onkologii
Linia nr 70 kursuje od ubiegłego roku w dwóch wariantach. Co drugi autobus dojeżdża do Mariampola, pozostałe na osiedle Nad Wisłą. Kłopot w tym, że połowa kursów z Mariampola kierowana jest przez Centrum Onkologii. A osoby mieszkające w pobliżu pętli na osiedlu Nad Wisłą z tego dobrodziejstwa mogą korzystać w bardzo ograniczonym zakresie.

- Przed zmianami autobusy do Centrum Onkologii jeździły od nas co pół godziny. Teraz pierwszy wyjeżdża w dni powszednie o 18.42. Sytuacja lepiej wygląda w weekend, gdy można co godzina dojechać do centrum. Ale w soboty i niedziele żadnych badań tam się nie wykonuje - opowiada Michał Rustecki. - Z dojazdów do szpitala korzystają głównie osoby schorowane i dojście do przystanku kilkuset metrów jest dla nich często dużym kłopotem.

Przekonuje, że w stosunku do innych mieszkańców Fordonu, ci z nad Wisły są poszkodowani. Bo z pozostałych osiedli do szpitala jeździ również linia nr 69 i 81. Dlatego w imieniu starszych mieszkańców osiedla apeluje do drogowców o korekty w rozkładzie jazdy, tak aby więcej autobusów z tego rejonu zahaczało również o szpital onkologiczny.

I składa konkretne propozycje. Jedną z nich jest podzielenie po równo kursów przez szpital na osiedle Nad Wisłą i do Mariampola. Kolejną skierowanie w rejon tej pętli autobusu nr 81 albo stworzenie zupełnie nowej linii autobusowej, która rozwiąże problem. Daniel Sarul, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej przekonuje, że propozycje naszego czytelnika zostały przeanalizowane. Jednak na razie nie będą wdrożone w życie.

- Przy ul. Bora-Komorowskiego, którędy "70" jeździ do Mariampola, są bloki, w których mieszka bardzo dużo osób niepełnosprawnych. Zabranie części kursów do szpitala może wywołać niezadowolenie z ich strony - tłumaczy. - Z naszych pomiarów wynika, że z każdego rejonu osiedla strefa dojścia na przystanki linii nr 70 i 81, które jadą omawianą trasą, nie przekracza 500 metrów - odpowiada.

Brak komentarzy